Starenje kože
Kako koža stari, gubi elastičnost, postaje tanja, suha i podložnija raznim promjenama. Znakovi starenja kože mogu uključivati bore, fine linije, gubitak volumena, tamne mrlje, neravnomjernu teksturu kože i opuštenost kože.
Starenje kože uzrokuje niz promjena koje su rezultat unutarnjih i vanjskih čimbenika. Unutarnji čimbenici uključuju genetske predispozicije koje utječu na brzinu starenja kože. Vanjski čimbenici, poput izloženosti UV zrakama, zagađenja, loše prehrane i stresa, dodatno ubrzavaju proces starenja.
Promjene na koži
Bore i fine linije
Gubitak elastičnosti i kolagena u koži može rezultirati pojavom bora i finih linija, posebno na licu, vratu i rukama. One su često najizraženije oko očiju (tzv. "pataka") i na čelu.
Gubitak volumena
S vremenom, koža gubi prirodni volumen, što može rezultirati izgledom opuštene kože, posebno na licu. Gubitak masti u licu može uzrokovati smanjenje punoće obraza i pojave udubljenja.
Suhoća kože
Starenje kože može dovesti do smanjene proizvodnje prirodnih ulja, što rezultira suhom i dehidriranom kožom. Suha koža može biti sklonija svrbežu, iritacijama i pucanju.
Tamne mrlje
S godinama, mogu se pojaviti tamne mrlje na koži, poznate kao hiperpigmentacija. To je rezultat prekomjerne proizvodnje melanina, pigmenta koji daje boju koži. Najčešće su vidljive na licu, rukama i drugim dijelovima koji su izloženi suncu.
Neravna tekstura kože:
Starenje može uzrokovati gubitak glatkoće i ravnoteže u teksturi kože. Koža može postati grublja i izgubiti svoj prirodni sjaj.
Smanjena elastičnost
Elastičnost kože se smanjuje s godinama, što rezultira gubitkom tonusa i čvrstoće. Koža može postati opuštenija i manje elastična.
Kojim tretmanima rješavamo ovu problematiku?